5 ciekawostek ze świata mody, które musi znać każda fashionistka!

Każda fashionistka wie, że na przestrzeni wieków różne style mody pojawiały się i znikały, a wiele z nich po kilku latach powraca do naszych sklepów odzieżowych. Każdy szanujący się butik stara się za tym nadążyć, aby stać się tym ulubionym jak największej ilości modnych pań. Co do tego nie ma wątpliwości i jest to temat nie podlegający dyskusjom.

 

Jednak okazuje się, iż z kobietami też jest różnie – niektórym po prostu nie chce się nadążać za najnowszymi trendami, wolą ponadczasową modę basic, podczas gdy inne nie mają dość najnowszych stylów i dla takich butik LaLaLa i podobne są najlepszą pomocą, aby mieć pewność, że nie przegapi się żadnego sezonowego must have. Jednak niezależnie od tego, do której z tych grup należysz, na pewno lubisz pięknie wyglądać i błyszczeć w towarzystwie, dlatego z pewnością poznasz 5 modowych ciekawostek z świata fashion, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Nie omijaj więc niniejszego artykułu, bo jest duża szansa, że o co najmniej kilku z tych interesujących faktów nie miałaś wcześniej zielonego pojęcia!

 

Modowy fakt #1 T-shirt – królem garderoby!

 

Jeśli odwiedzając swój ulubiony butik zawsze wpadnie Ci niejeden, ale kilka nowych t-shirtów – wiedz, że nie powinnaś sobie robić z tego tytułu wyrzutów i nie jesteś w tym sama. Okazuje się bowiem, że T-shirt tak naprawdę jest jednym z najpopularniejszych elementów garderoby na świecie, a każdego roku sprzedaje się ich około dwóch miliardów (!). Czymże jest więc tych kilka Twoich – tym bardziej, że z ich udziałem tworzysz tak wiele świetnych outfitów!? Dzięki temu przy okazji zyskujesz dodatkowy argument w rozmowach ze swoim lubym, gdy znów głośna skomentuje Twój nowy zakup.

 

Modowy fakt #2 Nowe „Levisy” za parę dolców? To możliwe!

 

Na pewno wiesz (nawet, jeśli nie należysz do zatwardziałych fashionistek), że dżinsy Levi’s to jedna z najpopularniejszych marek dżinsów. Pewnie też wiesz, że dzisiaj cena za parę denimów tych marki to spokojnie kilkaset złotych i dlatego często decydujemy się na ich tańsze odpowiedniki. Zainteresuje Cię być może to, że pierwsza para została sprzedana w 1853 roku za 6 dolarów (!). Dzisiaj jednak każdy modowy butik również staje na wysokości zadania, by zapewnić swoim klientom szeroki wybór denimów w dobrej jakości i w świetnych cenach. Kto wie, być może te dżinsy, które ostatnio kupiłaś za niecałą stówkę to kolejny wielki brand?

 

Modowy fakt #3 Szpilki – również dla Twojej uczennicy.

 

Czy wiedziałaś, że szpilki nie są dla świata niczym nowym, a w XVIII wieku były modne nawet dla dzieci? Tak to prawda – o czym dowodzą różne źródła historyczne. Nie dziw się więc jeśli Twoja kilkulatka z taką lubością je od Ciebie pożycza do zabawy. Skoro Ty odwiedzając swój ulubiony butik za każdym razem masz w głowie wizję, jak znalezione tam ubrania dobierzesz do swojej ulubionej pary szpilek, cóż to musi być radość dla małej fashionistki!? W końcu – jak dowodzą fakty, mamy to w genach.

 

Modowy fakt #4 Mała czarna niczym Twój czterokołowiec.

 

Przyznaj się, że za każdym razem, gdy przeglądasz butik z modą damską – w oku wpadnie Ci co najmniej jedna czarna sukienka, którą chciałabyś mieć? Czy wiesz jednak, że ta sama „mała czarna” została porównana do samochodu Forda, który pojawił się po raz pierwszy w 1926 roku – ponieważ była praktyczna i prosta. Przytocz ten argument swojemu lubemu następnym razem, gdy nie będzie zadowolony, że kupiłaś kolejną :)!

 

Modowy fakt #5 Pierwszy butik jest prawie taki stary jak świat!

 

Chyba każdy zna powiedzenie, że wszystkie drogie prowadzą do Rzymu. Teraz dowiesz się dlaczego! Otóż to właśnie starożytni Rzymianie zbudowali pierwsze centrum handlowe! Niestety brakuje informacji na temat tego, czy można było w nim znaleźć najnowsze trendy modowe, tak jak o to stara się Twój ulubiony butik – pewne jest jednak, że tak zostało zapoczątkowane coś, bez czego dzisiaj nie wyobraża sobie swojej codzienności żadna wytrawna fashionistka. Jak więc się dziwić, że po dziś dzień Włoszki są jednymi z największych ikon stylu – skoro mają tak duże doświadczenie.